Anasayfa Diş Teli

Diş Teli Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Diş Teli Neden Yapılmalıdır?
Kişilerdeki uyumsuz yada çapraşık dişler estetik görünüm başta olmak üzere bir takım sorunlara neden olabilmektedir. Dişlerdeki çapraşıklık dişlerin aralarının temizlenmesini zorlaştırır. Bu nedenle çürüklere ve dişeti hastalıklarına sebebiyeti artar. Dişler düzgün kapanmadığında, çene kaslarında ve çene ekleminde birtakım sorunlar oluşabilir. Ön bölgedeki dişlerin fazla ileride olması hem görünüş sorununa hem de kapanış sırasında dudak ve damakta travmaya ve konuşma bozukluğuna neden olabilir.  Diş hekimliğinden mezun olduktan sonra 4 senelik klinik ve akademik açıdan yoğun bir eğitimi tamamlamış kişidir. Ortodontist , sadece dişleri düzeltmez aynı zamanda kapanış, yüz profili ve büyüme gelişim ile de ilgilenir.Yapılan diş teli en iyi çocuklarda başarılı olmasına rağmen, gün geçtikçe yetişkinler bu tedaviden yararlanmaktadır. Çocuklarda, diş teli çeşitleri tedavisine başlamadan önce tüm dişlerinin çıkmasını beklemek gereklidir.

Dişlerdeki Yamukluklularının Sebebleri Nelerdir?
- Beslenme Bozuklukları - Yeterli beslenemeyen kişilerde, çene ve yüz yapısında hacimsel küçülme meydana gelecek ve normal hacimdeki dişler küçük çenelerde gerekli yeri bulamayacakları için çapraşıklıklar, rotasyonlar (dönme), hatta gömüklük olguları görülür.

- Ağızdan Nefes Alma - Kronik iltihaplar ve benzeri nedenler, uzun süre devam ederse bademcikler aşırı derecede büyüyebilir. Bu durumda solunum yolları daralır ve nefes alma güçlüğü meydana gelir. Bu güçlüğü yenebilmek ve o bölgedeki hava geçiş yolunu genişletebilmek amacıyla çocuk alt çenesini ve buna bağlı olarak dilini öne alma zorunluluğu duyar. Ortodonti tedavi gülüşünüzü ve sağlığınızı geliştirir. Gülüşünüz yüzünüzün en etkileyici kısmıdır. Aynaya bakın. Şu an gülüşünüzü beğeniyor musunuz? Sizce gülüşünüz daha iyi olabilir mi? Hoş bir gülümsemesi olan bir insana nasıl bir tepki verdiğinizi düşünün. Ortodontik tedavi sizi harika bir gülüşe kavuşturacaktır. Bu gülümsemeniz hayatınızın sonuna kadar sizinle birlikte olacaktır. Harika bir gülümsemenin hayatınızı ne kadar değiştireceğini düşünün. Ortodontik tedavi aynı zamanda yüz ifadenizi de değiştirecektir. Hoş bir yüz ifadesi sizce de hoş olmaz mı? Bu durum, uzun süre devam edecek olursa alt çenenin öne doğru konumu yerleşir. Dil ön dişler arasına girer ve dişlerin sürmelerine engel olursa açık kapanış meydana gelir. Hasta burundan nefes alamıyor ise, üst çenenin büyüme potansiyeli üzerinde negatif etki oluşabilir.

 

http://www.eniyident.com/dis-teli.htm